Gry przygotowują dziecko na sukcesy i porażki w dorosłym życiu.
Gry pozwalają na kształtowanie odporności emocjonalnej, dzięki której dziecko nie poddaje się frustracji, kiedy natrafia na przeszkody, a wynik jego działań nie jest zbyt dobry. Dzięki temu ewentualną porażkę dziecko znosi z nadzieją, że następnym razem będzie lepiej. To z kolei pozwala mu na ćwiczenie wytrwałości w osiąganiu obranych celów nawet w mało sprzyjających warunkach. Gry uczą dążenia do znalezienia rozwiązania, przewidywania następstw, planowania, ustalania priorytetów oraz działania w sytuacji zaskoczenia.
Gry rozwijają umiejętności interpersonalne, dzięki czemu dziecko umie współpracować z rówieśnikami. Z kolei z dorosłymi potrafi negocjować korzystne warunki przy zabawie lub wykonywanych zadaniach.
Gry wzmacniają potencjał twórczy, przez co dziecko śmiało projektuje i wytrwale realizuje swoje pomysły, umie trafnie przewidzieć Co z tego będzie? i dąży do sprawdzenia, czy tak się stanie i jakie będą tego konsekwencje.
Granie w gry to także rozszerzanie możliwości umysłowych, sposób ćwiczenia pamięci, spostrzegawczości, wyobraźni przestrzennej i posługiwania się symbolami. To sposobność do wzbogacania słownictwa, rozumienia pojęć i odkrywania własnych zainteresowań.
To oczywiste, że gry służą rozrywce, jednak w ich przypadku, jak w żadnym innym, realizuje się zasada uczenia się przez zabawę.
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij