Data: 6 grudnia 2016 roku
4 grudnia 2016 roku w filii GOK w Mazańcowicach został rozegrany „IV Turniej Szachowy” o puchar Wójta Gminy Jasienica.

Turniej otworzył Wójt Gminy Jasienica  Janusz Pierzyna motywując zawodników do uczciwej walki i dalszego rozwijania umiejętności szachowych.
Zawody szachowe zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy dla dorosłych i dzieci w sześciu kategoriach: ogólna, do lat 8, 9-11 lat, 12-18 lat, kobiety, Mazańcowice. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 10 minut. W zawodach łącznie wzięło udział 46 zawodników.  Wysoka frekwencja pokazuje, że szachy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród społeczeństwa.
            brąz – Nikodem Rosiek

Podczas zawodów został zorganizowany również konkurs „Mistrz Zadań Szachowych”, którego zwycięzcą został Bartłomiej Krawczyk.