Data: 15 stycznia 2024 roku
 W piątek 12 stycznia w filii GOK w Rudzicy, odbyła się dwudziesta edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek. Jury w składzie: Iwona Loranc, Dominika Skowrońska i Zbigniew Wałach  podczas przesłuchań konkursowych oceniło 39 wykonawców i po obradach postanowiło  jednomyślne przyznać:

W kategorii:
przedszkola i klasy I – III
I miejsce: Chór Szkolny „Wiolinki” SP im. S. Hadyny z pol. jęz. naucz. w Bystrzycy (Czechy)
II miejsce: Emilia Ilkiewicz - Pogon
III miejsce: Grupa „Iskierki” Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzicy
Wyróżnienie: Maciej Michalik Szkoła Podstawowa nr 1 w Chybiu
 
klasy IV – VI
I miejsce: Marika Zdolska Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasienicy
II miejsce: Wokalny Zespół Regionalny „Szwarne Dziecka” Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy
III miejsce: Chór Szkolny „Crescendo” SP im. S. Hadyny z pol. jęz. naucz. w Bystrzycy (Czechy)
Wyróżnienie: Zespół Wokalny „Melodyjka” Dom Kultury w Lipniku, Bielsko-Biała
 
 klasy VII - VIII, szkoły ponadpodstawowe (wiek do 18 lat)
 I miejsce: Julia Rączka
II miejsce: Aleksandra Strządała
III miejsce (ex aequo): Marta Anderwald
III miejsce (ex aequo): Karina Skwarczyńska
Wyróżnienie: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Muzyczny Odjazd” Ośrodek Promocji Gminy Jaworze w Jaworzu
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie.
Organizatorem Konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy.
Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem Wójta Gminy Jasienica.

Protokół z posiedzenia jury XX Konkursu Kolęd i Pastorałek - tutaj
Pełna fotorelacja z wydarzenia - tutaj 
 
Jury XX Konkursu Kolęd i Pastorałek
Dominika Skowrońska  
Kompozytorka, wokalistka, skrzypaczka, pianistka, dyrygent. Gra na skrzypcach i śpiewa w Grupie Furmana, jest założycielem i dyrektorem artystycznym zespołu wokalnego BB Singers, oba zespoły koncertują w kraju i za granicą. Jest założycielem i muzykiem Gondek Kwartet oraz wokalistką i skrzypaczką w projekcie Dominika&Walter. Jest dwukrotną stypendystką ministerialną. Na co dzień współpracuje z wytwórnia Rehegoo , gdzie wydaje swoją autorską muzykę, w sumie wydała około 30 płyt.  Prowadzi szkolenia w zakresie "świadomości głosu", prowadzi naukę gry na skrzypcach i pianinie.
 Iwona Loranc
Piosenkarka, aktorka, związana z Teatrem Buffo i Teatrem Komedia w Warszawie.
W 2002 roku otrzymała Grand Prix na PPA we Wrocławiu, Grand Prix na SFP w Krakowie, FAMA w Świnoujściu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, oraz liczne pierwsze nagrody na festiwalach poezji i piosenki artystycznej. Za szczególne osiągnięcia w roku 2002 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej IKAR.
Nagrała pięć albumów: „Tricolor” (2003), „Znaki na niebie” (2004), „Loranc śpiewa Jakubczak” (2008), „Leśmian” (2013) i „Brzegi” (2016)
W 2009 roku utwór „Szukałem Cię wśród jabłek” wykonany w duecie z Grzegorzem Tomczakiem utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Radiowej Trójki przez kilka tygodni.
  Zbigniew Wałach
Muzyk, budowniczy instrumentów, regionalista. Wykonuje tradycyjną muzykę karpacką, ale także tworzy własną. Założyciel i lider zespołu Wałasi. Współpracuje z wieloma muzykami reprezentującymi inne regiony i gatunki muzyczne. Zbudował ponad 30 gajd istebiańskich, jak również piszczałki, okaryny, skrzypce, gęśle, rogi pasterskie i trombity. Inicjator cyklicznych wydarzeń, takich jak „Spotkania Gajdoszy i Dudziarzy” i „Zaduszki Istebniańskie. Jego dorobek muzyczny, to kilkanaście płyt z muzyką tradycyjną i kompozycjami własnymi. Jest także nauczycielem muzyki i prowadzi zajęcia głównie dla dzieci ale swoją wiedzą chętnie dzieli się ze wszystkimi.
Za działalność artystyczną został laureatem jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie folkloru, nagrody im. Oskara Kolberga. Jest także stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz realizatorem projektu Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła mistrzów budowy instrumentów  ludowych”.
 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij