Data: 6 maja 2021 roku
Podobno „do trzech razy sztuka”… My jesteśmy pełni optymizmu, że poprzestaniemy jednak na drugim „podejściu” i gorąco zapraszamy Państwa na koncert, który pierwotnie miał się odbyć jesienią ubiegłego roku. Na scenie pojawią się wybitni muzycy – Tomasz Pala i Grzegorz Kasperczyk czyli "Duet Fortepianów Dwóch".
Duet Fortepianów Dwóch” to muzyka i wirtuozeria. Wirtuozeria jest pretekstem do dobrej zabawy. Artyści łączą muzyczne style od muzyki klasycznej przez rock’n’rolla do…muzyki biesiadnej, nie tracąc przy tym dobrego smaku w budowaniu żartu muzycznego. Żartu w dobrym stylu.
To JEDYNY w Polsce taki duet. Znamy wszyscy Grupę Mocarta bawiącą nas od lat żartem muzycznym wykonywanym przez ten kwartet smyczkowy. „Duet Fortepianów Dwóch”, to połączenie aktorstwa i bycia muzykiem. Niezwykle rzadka forma i bardzo wymagająca. Czy to kabaret? Chyba nie. To dobry, muzyczny teatr komedii, w którym tak naprawdę obecne są dwa instrumenty: fortepian i człowiek.
Koncert odbędzie się 4 czerwca (piątek) 2021 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy (u. Modrzewiowa 1360, przy kompleksie sportowym Drzewiarz w Jasienicy).
Wstęp wolny.
Uwaga! Ze względu na aktualne obostrzenia uczestnictwo w koncercie wymaga zgłoszenia w GOK Jasienica, te. 33 821 20 56
Ilość miejsc na widowni ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Koncert odbędzie się w reżimie sanitarnym zgodnym z wytycznymi Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Zdrowia, obowiązującymi w dniu koncertu.
O artystach:
Tomasz Pala – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej. Współpracował z Adamem Kawończykiem, Robertem Chojnackim, Martyną Jakubowicz (cykl koncertów), Alicją Boncol (czołowa wokalistka country), Grzegorzem Kapołką (udział w nagraniu płyty Blue Blues II, koncerty ). Od 1998r członek zespołu Shakin’ Dudi. Wielokrotnie grywał na Rawa Blues Festiwal, z takimi gwiazdami bluesa jak np. Keb’ Mo (koncert w NOSPR Katowice z orkiestrą pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego). Współpracuje z teatrami w Bielsku Białej oraz Czeskim Cieszynie, gdzie aranżuje i wykonuje muzykę do spektakli.
Członek zespołu Indialucia. Indialucia to połączenie muzyki hinduskiej i flamenco. Koncertował z tym zespołem między innymi w Rosji, Polsce i Indiach.
Gra z wieloma zespołami w kraju i za granicą.
 
Grzegorz Kasperczyk - pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, Laureat międzynarodowych festiwali big bandów z Siemianowicką Orkiestrą Rozrywkową: Berlin II miejsce, Ceske Kamienice Grand Prix. Laureat wraz z Barbarą Brodą-Malon najważniejszych ogólnopolskich festiwali piosenki aktorskiej, poetyckiej i filmowej. Kilkukrotny laureat festiwali Country w kraju i za granicą z zespołem Awra. W dorobku ma również rolę w filmie „Bulwar wschodzącego słońca Franca Waxmana” oraz muzykę i nagrania do tego filmu. Kompozytor muzyki dla big bandów, piosenek dla dzieci, aktorskich i popowych. Występował w telewizji między innymi u „Kuby Wojewódzkiego”, „Mam talent” „ Must Be The Music, ” „Gwiazdy dla country” w Mrągowie . W dorobku ma wiele występów z gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej m.in. z Krystyną Prońko, Iwoną Węgrowską, Lonstarem, Waldemarem Malickim, Kabaretem Rak, Andrzejem Urnym , Arturem Chyb(Farba)etc.
Wykonuje różne gatunki muzyczne – do jego ulubionych należą salsa i latin jazz. W latach 2013 i 2014 ,2016 występował w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech z międzynarodowym show „A Spectacular night of QUEEN” z którym koncertuje do dziś, Od 7lat współpracuje ze studiem Maq Records dla którego pisze kompozycje i aranżacje oraz jest muzykiem sesyjnym. Obecnie współpracuje z kolejnym międzynarodowym show THE BEATLES i The Great Andrew Lloyd Webber Gala… Od 2014 roku współpracuje z Royal Symphony Orchestra.
 
 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij