Data: 1 kwietnia 2021 roku
Tutorial  „WIANEK WIOSENNO-WIELKANOCNY”

Zapraszamy na  kreatywne zajęcia przygotowane przez pracownię „Sztuka puka” działającą w GOK Jasienica.
Co nam będzie potrzebne?
·  Baza – może być gotowa ze starego stroika lub zrobiona własnoręcznie przy użyciu giętkich gałązek (np. z brzozy lub wierzby), ułożonych na kształt koła i obwiązanych drucikiem, lub cienkim sznurkiem lnianym
·  Klej na gorąco lub inny klej bezbarwny
·  Sznurek jutowy, rafia  – zamiast nitki czy wstążki, doda efekt vintage i wygląda bardziej naturalnie
·  Rośliny – świeżo zerwane lub ususzone, warto przejść się na krótki spacer i zobaczyć, co daje nam natura, oczywiście z umiarem :)  (to, co jest widoczne na zdjęciach znaleźliśmy w promieniu 50 m od GOK-u, zatem wystarczy mieć oczy szeroko otwarte)
·  Dodatki „sztuczne” również można wykorzystać (to, co leży i się kurzy czy zostało kiedyś kupione bez konkretnej koncepcji) - kilkoma drobnymi trikami, można przerobić na efektowną dekorację
·  Nożyczki 
· Farby plakatowe lub akrylowe
Jak to zrobić?
·  W tym przypadku zaczęliśmy od przemalowania ozdobnych jajeczek, gdyż nie pasowały do koncepcji. Można do tego wykorzystać farby akrylowe, zwykłe plakatówki czy spray.
Będą spokojnie wysychały podczas składania wianka.
· Warto zwizualizować sobie koncepcję, przymierzyć pierwsze dodatki „na roboczo”.
Żeby kompozycja wyglądała dobrze, polecamy układ - więcej dodatków u dołu, niż u góry wianka. Sprawi to, że wianek nie będzie „ciężki”.
·  Naszą intencją było wykorzystanie jak najmniejszej ilości kleju, który mimo swojej przezroczystości, może być lekko widoczny. Najlepiej wykorzystać potencjał bazy - znaleźć wolną przestrzeń między wikliną czy gałązkami i tam dopasować pozostałe roślinne elementy.
· Idąc zgodnie z koncepcją „więcej naturalnego niż sztucznego”  kolorowe wstążeczki w przemalowanych jajkach zostały zamienione na jutowe kokardki.
· Na koniec wisienka na torcie! (tutaj już nie obędzie się bez kleju). Dodatkowe elementy, w tym przypadku jajeczka i stokrotki, zostały przyklejone  klejem na ciepło.
Stokrotki zostały zamontowane tam, gdzie zasugerowała wyobraźnia - taki brak symetrii nadał całości lekkość i naturalność.
·  Gotowy wianek można położyć na stole czy komodzie w przedpokoju lub dowiązać do niego sznurek  jutowy i zawiesić na drzwiach czy w oknie.
 Życzymy udanych warsztatów :)

 

Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij