Data: 14 maja 2020 roku
 Tutorial „Mydełko decoupage”

Zapraszamy na  kreatywne zajęcia z   filią GOK Chata Międzyrzecze. Tym razem odwiedzimy pracownię  decoupage i przedstawimy Wam prosty sposób, jak zwykłemu, białemu mydełku (zapewne każdy ma w domu  niejedną kostkę) nadać  nowy, oryginalny wygląd.

Takie mydełko pięknie wygląda, a i w trakcie używania ozdobny wzór zostaje bardzo długo – wypróbowane i przetestowane ;)  
Co jest nam potrzebne?
Musimy przygotować:
  • białe mydełko
  • klej Vicol lub Magic
  • pędzel
  • woda
  • nożyczki
  • papier ścierny (do wypolerowania mydła)
  • papierowe serwetki z motywami dekoracyjnymi
  • brokat (wg gustu)
  • folia, tasiemka do zapakowania mydełka
I co dalej ?
1. Zaczniemy  od wypolerowania mydełka papierem ściernym (zazwyczaj z jednej strony bywają napisy, które są nam niepotrzebne)
2.Aby nasz dekor na mydełku był trwały, lakierujemy mydełko rozcieńczonym klejem Vicol lub Magic (klej rozcieńczony wodą powinien mieć konsystencja gęstego mleka) i czekamy aż wyschnie.
3. W tym czasie wybieramy ozdobny motyw z papierowej serwetki, staranie wycinamy i  ostrożnie rozwarstwiamy serwetkę. Zazwyczaj są trzy warstwy – do dalszej pracy użyjemy tylko warstwę z motywem dekoracyjnym
4.Następnie na mydełko nakładamy wycięty motyw dekoracyjny i delikatnie nanosimy pędzelkiem na jego powierzchnię rozcieńczony klej (pędzelek prowadzimy od środka mydełka do zewnętrznej krawędzi). Podczas tej czynności musimy bardzo uważać, by nie przerwać serwetki (jeżeli się nie uda, musimy oczyścić mydełko i nakleić nowy wzór). Jeżeli podczas nanoszenia kleju powstaną drobne  zmarszczki lub pęcherzyki, można je  lekko rozetrzeć palcem.
5.Po nałożeniu kleju odstawiamy naszą prace do wyschnięcia. Następnie lakierujemy jeszcze raz rozcieńczonym klejem i ponownie odstawiamy do wyschnięcia. Ten etap można kilka razy powtórzyć. Mamy wtedy pewność, że nasz dekoracyjny wzór dobrze się utrwalił i mydło spełni swoją ozdobną rolę.
Dla lepszego efektu wizualnego, mydełko przed ostatnim lakierowaniem można delikatnie obsypać brokatem.
6. By nasze mydło stało się drobnym prezentem (idealny, prezentowy drobiazg na zbliżający się Dzień Mamy!), pakujemy je w celofan i obwiązujemy wstążeczką.
Życzymy udanych warsztatów.
Dbajcie o siebie i myjcie ręce ;)
 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij