Data: 7 lutego 2020 roku
 Warsztaty kulinarne „Smaki i zapachy Maroka”.
Zapraszamy do wspólnego gotowania i poznania tajników kuchni marokańskiej pod okiem artysty-muzyka Mustaphy El Boudani z Sahary. Kulinarne pasje Mustaphy wprowadzą każdego w orientalny świat zapachów i smaków. Tradycja gotowania wyniesiona z domu, to istny smakowy i artystyczny kunszt. Mustapha El Boudani - urodził się w tradycyjnej, wielodzietnej rodzinie Nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M'Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy.
Podczas warsztatów odkryjemy zalety wspaniałej kuchni Maroka - tej niezwykłej, kulinarnej mieszanki z wpływami Berberów, Fenicjan, Arabów, Hiszpanów, Żydów sefardyjskich i Francuzów – podkreślonej paletą przypraw, kolorów i wyrazistych smaków.
Przygotujemy tajine, harirę oraz słodki deser. Poznamy przyprawi i zioła, zaparzymy tradycyjną herbatę i zasmakujemy w złocie Maroka – oleju arganowym.
Spotkanie odbędzie się 21 lutego 2020 r. (piątek), o godz. 16.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy.
Warsztaty płatne – 100 zł/osoba, ilość miejsc ograniczona!
 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij