Data: 6 lutego 2020 roku
Podczas pierwszego tygodnia ferii w filii GOK w Mazańcowicach udali¶my się w niezwykł±, pełn± przygód wyprawę. Chodzili¶my po nieznanych szlakach w poszukiwaniu tropów legendarnego stwora, odkrywaj±c ¶lady Yeti. Maj±c do dyspozycji tylko star± mapę, przedzierali¶my się przez mroĽne, lodowe krainy, rozwi±zuj±c po drodze niezliczone zagadki i łamigłówki.
We wtorkowe przedpołudnie odwiedzili¶my Chlebow± Chatę w Górkach Małych, gdzie poczuli¶my zapach chleba i smak tradycji. Mielili¶my m±kę, piekli¶my podpłomyki, uczyli¶my się jak żyli dawniej ludzie, poznawali¶my dawne narzędzia.
„Magia srebrnego ekranu” – tak można nazwać kolejny dzień ferii, podczas którego dotarli¶my do Studia Filmów Rysunkowych, gdzie zgłębili¶my tajniki i etapy produkcji filmowej – od scenariusza i storyboardów do gotowego filmu. Oczywi¶cie nie mogło zabrakn±ć pokazu przygód kreskowych postaci: Bolka i Lolka, Reksia, Kuby i ¦ruby. Bohaterów tych „kultowych” animacji zobaczyli¶my nie tylko na ekranie. Podczas spaceru po Bielsku – Białej ruszyli¶my szlakiem bajkowych postaci i odwiedzili¶my pomniki łowcy zwierz±t Pampaliniego, Reksia i Bolka i Lolka.
W czwartek mieli¶my go¶cia specjalnego - odwiedził nas Pan Andrzej 
Misja Robot ze swoimi robotami. Rysowali¶my kolorowe ¶cieżki dla naszych botów, tworzyli¶my trasy z puzzli oraz składali¶my lego roboty. Warsztaty robotyki zakończyły się pasjonuj±cym wy¶cigiem skonstruowanych „robopojazdów”.
W ostatnim dniu ruszyli¶my m.in. do Wietnamu, Indonezji,Nepalu, Peru, Zambii, Boliwii, Niemiec… podczas tej egzotycznej wyprawy poznawali¶my zabawy dzieci z całego ¶wiata. Znacie może zabawy Gat Fei Gei , Luftballon trete, Semut, orang, gajah ,Hta Ing-tja-te-tji-ki? Jeżeli nie, to warto poznać - my bawili¶my się ¶wietnie! Bawi±c się w te niecodzienne gry i zabawy, odkryli¶my również cz±stkę kultury innych narodów. Na koniec okazało się, że złapali¶my filmowego bakcyla – zbudowali¶my scenografię do filmowej adaptacji „Doliny Muminków” ;) 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny O¶rodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj±c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl±darki. Zamknij