Data: 18 marca 2019 roku
W piątek 15 marca w galerii GOK Jasienica odbył się niecodzienny koncert „Moc głosu. Głos kobiety.” Cudownym głosem oraz pięknymi opowieściami o tradycjach i niezwykłych losach kobiet na Białorusi, uwiodła słuchaczy Nasta Niakrasava. Oprócz tradycyjnych pieśni białoruskich wykonanych a cappella i wspomnianych opowieści, nie zabrakło również nauki wybranej pieśni razem ze słuchaczami, wspólnego śpiewania i pokazu gry na białoruskich cymbałach.
Zapowiedź reportażu:
 
Nasta Niakrasava – wokalistka, etnomuzykolożka. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie cymbałów w Słucku oraz Pedagogiczny Uniwersytet w Mińsku na Białorusi. Od dziesięciu lat mieszka w Polsce, gdzie realizuje się naukowo oraz artystycznie. Była liderką takich zespołów jak Kviecień, FolkRoll, R.U.T.A. Od 2016 roku gra z Jackiem Kleyffem i ONZ. Laureatka wielu festiwali międzynarodowych i zdobywczyni specjalnej nagrody im. Ani Kiełbusiewicz dla najlepszej wokalistki (2008). Wraz z zespołem FolkRoll otrzymała Grand Prix oraz specjalną nagrodę im. Czesława Niemena na XII Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2009". W 2017 roku została uznana za najlepszą doktorantkę zagraniczną studiującą w Polsce (Fundacja Perspektywy). 

 

Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij