Data: 20 września 2018 roku
 Gminny Ośrodek Kultury filia w Rudzicy oraz Towarzystwo Miłośników Rudzicy zapraszają na spotkanie "Rudzica w zwierciadle historii". 
W programie:
- prapremiera filmu "Szczęśliwe miejsce, które ma poetę" reż. Ewa Borysewicz
- wspomnienia o klubie "Ruch" w Rudzicy
- niespodzianki i występy

RUDZICA W ZWIERCIADLE HISTORII – PRAPREMIERA FILMU „SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, KTÓRE MA POETĘ”
Opis:
Film jest opowieścią o pisarzu Juliuszu Wątrobie i jego spotkaniach z mieszkańcami Rudzicy. W pozornie banalnej codzienności – spacerach, pracy, rozmowach – bohater odkrywa świadectwa cudowności świata. Przetwarzając literacko losy współmieszkańców wsi oraz opisując dawne zwyczaje próbuje uchronić wielobarwne życie lokalnej wspólnoty od zapomnienia.
Autor:
Dokument wyreżyserowała Ewa Borysewicz – urodzona w Sokółce (Podlasie) absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Po festiwalowych sukcesach jej studenckiego filmu animowanego "Kto by pomyślał?" (2009) jej debiut "Do serca Twego" (2013) został nominowany między innymi do Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale i uhonorowany Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Animateka w Lublanie. Odbyła program rezydencji artystycznej AAIR w Tokio (2012) oraz w Akademie Schloss Solitude w Stuttgarcie (2013). Obecnie kończy studia reżyserskie na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Film powstał w ramach grantu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam” przy wsparciu Urzędu Gminy w Jasienicy.
 

Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij