17 stycznia w filii GOK w Rudzicy odbył się XVI Przegląd Jasełek i Obrzędów Kolędniczych. Na scenie podczas przesłuchań konkursowych pojawiło się 12 zespołów z terenu gminy Jasienica oraz z Bielska – Białej, Strumienia, Sarnowa i Katowic.
W kategorii "Przedszkola i klasy I - III " pierwsze miejsca ex aequo wywalczyły zespoły: „Bajkowe Dzieci” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach, „Nutki” z Przedszkola w Strumieniu. W kategorii "Klasy IV - VI" jury przyznało Grupie Teatralnej kl. V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Międzyrzeczu Górnym. Natomiast w kategorii "Klasy VIII, Gimnazja i ponadgimnazjalne" pierwsze miejsce zdobył Zespół Teatralny Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach.Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Przeglądzie.
Pełny protokół z posiedzenia jury tutaj.
Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy.
Przegląd Jasełek i Obrzędów Kolędniczych odbył się pod patronatem Wójta Gminy Jasienica.

 Jury XVI Przeglądu Jasełek i Obrzędów Kolędniczych

 Ewa Polak –Walesiak

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku. Aktorka w Białostockim Teatrze Lalek w Białymstoku, Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, Teatrze Polskim w Bielsku – Białej. Jurorka wielu konkursów dla dzieci i młodzieży. Obecnie reżyser i dyrektor  artystyczny Teatru Pracownia „Kwadryga” w Bielsku –Białej, nagradzanego na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych m.in. w Niemczech, Turcji, Pakistanie, Iranie i ostatnio w Malezji na wyspie Borneo.
Nominowana do nagrody IKAR 2017 za wybitną działalność w dziedzinie kultury i sztuki.
 
 Katarzyna Broda – Firla
Śpiewu uczyła się od najmłodszych lat od swojego ojca – Józefa Brody. Z zespołem Józefa Brody artystka koncertowała w Polsce i za granicą. Trasy koncertowe wiodły przez m.in. Francję (z teatrem Stu), Bułgarię, Niemcy, Litwę, Ukrainę, Rosję, Kanadę, Austrię, Węgry, Słowację, Chorwację, Szkocję.
Jest współautorką płyt: Debora, Posłuchejcie Kamaradzi, Z bogiem Olzy, Muzyka serca i rozumu, a także brała udział w wielu projektach muzycznych. Artystka koncertowała również z Józefem Skrzekiem, Piotrem Baronem, Joachimem Menclem, Ewą Urygą.
Ukończyła szkołę Tkactwa artystycznego w Zakopanym. Prowadziła warsztaty tkactwa, batiku, koronki, malowania na szkle. W ramach współpracy z Zamkiem Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie zorganizowała trzy pokazy mody inspirowane malarstwem batikowym, koronką i jedwabiem. Wystawiała swoje prace w galerii w Warszawie. Batikowe obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce jak i za granicą.
 
Krystyna Pryszczyk
Uczęszczała do Studia Teatralnego przy Teatrze Muzycznym Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie uzyskała dyplom artysty Teatru Muzycznego. Eksternistyczny egzamin aktorski zdała u prof. Jana Świderskiego w Warszawie. Zagrała ponad 150 ról w różnych teatrach. Aktorka w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Dramatycznym w Gdyni, Teatrze Dramatycznym w Elblągu, Frankfurter Agentur – ZBF  w Hamburgu, Scena Polska w Czeskim Cieszynie, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Pracowała w filmie oraz dubbingowała głosy postaci w filmach animowanych. Prowadzi warsztaty aktorskie z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz pisze scenariusze do swoich sztuk. Prowadzi cykliczne spotkania z poezją w Bielsku-Białej.

 

Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij