W czwartek 11 stycznia w filii GOK w Rudzicy, odbyła się piętnasta edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek. Jury w składzie: Dominika Jurczuk-Gondek, Zbigniew Wałach oraz Piotr Wróbel podczas przesłuchań konkursowych oceniło 48 wykonawców.
W kategorii "Przedszkola i klasy I - III " pierwsze miejsce otrzymała Antonina Kraszewska z Cieszyna. W kategorii "Klasy IV - VII" pierwsze miejsce jury przyznało Aleksandrze Bielewicz z Bielska-Białej.
W kategorii "Gimnazja i ponadgimnazjalne" pierwsze miejsce zdobył zespół „Fairy Tale” z Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy.
Pełny protokół z posiedzenia jury oraz wyniki tutaj.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie.
Organizatorem Konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy.
Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem Wójta Gminy Jasienica.
 
Jury XV Konkursu Kolęd i Pastorałek:
 Dominika Jurczuk-Gondek    
Kompozytorka, wokalistka, skrzypaczka, pianistka, dyrygent. Gra na skrzypcach i śpiewa w Grupie Furmana, jest założycielem i dyrektorem artystycznym zespołu wokalnego BB Singers, oba zespoły koncertują w kraju i za granicą. Jest założycielem i muzykiem Gondek Kwartet oraz wokalistką i skrzypaczką w projekcie Dominika&Walter. Jest dwukrotną stypendystką ministerialną. Na co dzień współpracuje z wytwórnia Rehegoo , gdzie wydaje swoją autorską muzykę , w sumie wydała około 30 płyt.  Prowadzi szkolenia w zakresie "świadomości głosu", prowadzi naukę gry na skrzypcach i pianinie. 
 
Piotr Wróbel
 Ceniony autor tekstów piosenek, kompozytor, wokalista, muzyk. Współzałożyciel zespołu AKURAT, z którym do dziś zagrał ponad 1000 koncertów i nagrał 7 albumów.  Kolejne 2 płyty nagrał solowo jako PIOTR WRÓBEL oraz w ramach duetu NOHUCKI. Jako tekściarz współpracował między innymi z URSZULĄ.
 
 Zbigniew Wałach
 Muzyk, budowniczy instrumentów, regionalista. Wykonuje tradycyjną muzykę karpacką, ale także tworzy własną. Założyciel i lider zespołu Wałasi. Współpracuje z wieloma muzykami reprezentującymi inne regiony i gatunki muzyczne. Zbudował ponad 30 gajd istebiańskich, jak również piszczałki, okaryny, skrzypce, gęśle, rogi pasterskie i trombity. Inicjator cyklicznych wydarzeń, takich jak „Spotkania Gajdoszy i Dudziarzy” i „Zaduszki Istebniańskie. Jego dorobek muzyczny, to kilkanaście płyt z muzyką tradycyjną i kompozycjami własnymi. Jest także nauczycielem muzyki i prowadzi zajęcia głównie dla dzieci ale swoją wiedzą chętnie dzieli się ze wszystkimi.
Za działalność artystyczną został laureatem jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie folkloru, nagrody im. Oskara Kolberga. Jest także stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz realizatorem projektu Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”.
 

Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij