Do 26 października  w galerii GOK Jasienica można oglądać wystawę "Na styku dwóch światów".
 
 5 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy w ramach projektu realizowanego przez Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego w Wiśle,  odbył się wernisaż wystawy  "Na styku dwóch światów". Działania projektu koncentrowały się głównie na transformacji koronki koniakowskiej i teneryfowej , tego jak zmieniała się ona na przestrzeni czasu, poczynając od archaicznych wzorów, kończąc na współczesnych, z całą plejadą  motywów łączących przeszłość i teraźniejszość. Wspaniałe  efekty pracy naukowej zobaczyliśmy na wernisażu wystawy.  Na przykładzie trzech twórczyń – Marty Legierskiej, Marii Michałek oraz Beaty Legierskiej - zaprezentowany został proces przemian dokonujący się w tej dziedzinie twórczości. O genezie projektu, twórczyniach, wystawie oraz okazjonalnym albumie opowiedziały: Małgorzata Kiereś – kierownik wiślańskiego muzeum oraz Agnieszka Macoszek, która jest koordynatorem projektu. Podczas spotkania można było zobaczyć również pokaz heklowania, a muzyczną oprawę zapewniła kapela góralska „Torka”.

Wystawę w GOK Jasienica można oglądać do 26 października 2016 r. Później ekspozycję będzie można obejrzeć w Muzeum Miejskim w Żywcu, Cieszyńskim Ośrodku Kultury oraz Muzeum Beskidzkim im. A. Podżorskiego w Wiśle.  
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij