W dniach 10-11 października 2013 roku odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Chórów "Gaude Cantem". Festiwal składał się z warsztatów chóralnych, seminarium dla dyrygentów chórów, konkursu oraz koncertów organizowanych w Bielsku-Białej i miejscowościach powiatu bielskiego.
10 i 11 października chór „Hejnał Mazańcowice” wziął udział w warsztatach chóralnych, których uwieńczeniem był piątkowy Koncert Inauguracyjny Festiwalu w bielskim kościele p.w. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na oś.Karpackim.
Oprócz mazańcowickiego chóru podczas uroczystego otwarcia zaprezentowały się inne zespoły uczestniczące w warsztatach: chór "Echo" z Trzebińskiego Centrum Kultury, zespół kameralny "Absolwent" z Katowic, chór stowarzyszenia "Pro Musica Sacra Agniculi" ze Szczecina, chór podyplomowych studiów chórmistrzowskich przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i słuchacze seminarium dla dyrygentów chórów, a także soliści: Joanna Korpiela-Jatkowska, Anna Szawińska, Łukasz Dulewicz, Paweł Brożek i Leopold Stawarz. Całym zespołem solistów, chórzystów oraz Bytomską Orkiestrą Gorczyckiego dyrygowali: Benedykt Błoński i Krzysztof Przemyk, który już trzeci rok z rzędu jest Dyrektorem Festiwalu „Gaude Cantem” – jednego z najlepszych festiwali chóralnych w Polsce (wg opinii jury festiwalowego).
 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij