Regionalny Zespół "DUDOSKI" powstał w 2003 r. w Bielsku - Białej, w Miejskim Domu Kultury, gdzie odbywały się próby do 2012 r. Od stycznia 2013 r. zespół rozpoczął działalność w filii GOK w Międzyrzeczu Górnym pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy.
Założycielem i kierownikiem artystycznym jest Janusz Kobza, który zajął się również choreografią i muzyką.
Członkowie zespołu to osoby w wieku od 10 do 70 lat. Grupa liczy 24 osoby.
Podkład muzyczny wykonuje kapela w składzie : dwoje skrzypiec, bas, akordeon i wakat. Prezentowana też jest gra na dudach, trąbicie i fujarkach.
Program zespołu stanowią pieśni i tańce Ziemi Żywieckiej i okolic Cieszyna oraz tańce słowackie i zakopiańskie. Ciekawostką są popisowe tańce dziewcząt i chłopców.
Grupa prezentowała się na wielu imprezach krajowych i zagranicznych m.in. Tydzień Kultury Beskidzkiej, Lato w Jasienicy; a za granicą : we Francji, Słowacji, Czechach, Niemczech, Serbii i na Węgrzech. Występy cieszyły się dużym uznaniem czego dowodem jest wiele dyplomów, podziękowań, listów pochwalnych i pamiątek.
Kontakt z zespołem :
Kierownik zespołu - p. Janusz Kobza tel. :  508 995 096, 33 8 141 549 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij