Zespół Regionalny "Międzyrzeczanie" powstał w 1991 roku z inicjatywy przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Międzyrzeczu Dolnym  p. Genowefy Kopeć. Mecenat nad zespołem objął Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy. Od początku istnienia nieustannie zmienia się skład zespołu, którego cechą charakterystyczną jest wielopokoleniowość - doceniana zwłaszcza na konkursach ( przedział wiekowy w zespole wynosi od 3 do 83 lat ).
Obecnie zespół liczy 30 osób a jego członkowie pochodzą z Międzyrzecza Dolnego i Górnego. W dorobku artystycznym zespołu oprócz układów tanecznych i piosenek związanych z tradycją Śląska Cieszyńskiego, znajduje się wiele sztuk m.in. : "Kiszenie kapusty", "Szkubaczki", "Kolędowanie po wsi", "Rozmowy wigilijne", "Jasełka", "Obrzęd dożynkowy".
Zespół koncertuje w kraju i zagranicą a także aktywnie uczestniczy we wszystkich wydarzeniach mających miejsce w gminie i powiecie ( Koncerty Kolęd, Biesiady Zespołów Regionalnych, Dni Powiatu Bielskiego, Lato w Jasienicy, Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich itp. ).
Kontakt z zespołem :
Kierownik zespołu - p. Genowefa Kopeć tel. : 694 645 361, 33 8 155 714
 

 

Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij